Kategorie
bud

Z czego składa się domowy komputer?

Dopiero kiedy nadchodzi moment kupna nowego komputera ludzie zaczynają sobie zdawać sprawę z tego, jak bardzo jest to skomplikowany sprzęt. Na co dzień nie ma potrzeby zastanawiać się, co i w jakiej ilości znajduje się pod obudową komputera, gdyż ma on po prostu działać. I chociaż prawie każdy umie obsługiwać komputer, to wiedza o jego budowie nie jest już tak powszechna. Jednak nawet kompletny laik, który do komputera siada jedynie przy wyjątkowych okazjach jest w stanie bez problemu wymienić kilka elementów, z których składa się komputer. Wiadomo, że musi być sam komputer (to jest właśnie ta skrzynka), monitor, klawiatura i mysz. To oczywiście ogromne uproszczenie, które wyśmiałby bez problemu nawet początkujący informatyk, nie uwzględniające nawet podziału części na elementy niezbędne i tak zwane peryferia, ale już na tym przykładzie widać, że konstrukcja komputera to złożona sprawa. Spróbujmy usystematyzować najważniejsze elementy jego budowy.

Najważniejsza jest płyta główna. To na płycie głównej zamontowane są podstawowe komponenty komputera, takie jak procesor czy pamięć operacyjna (ewentualnie tak zwane gniazda służące do zamontowania wymienionych komponentów). Płytę główną można porównać do serca lub mózgu komputera, odpowiadające za współdziałanie pozostałych części. Pozostałe elementy wnętrza komputera to procesor, pamięć RAM, a właściwie jej kości, karty rozszerzające, twardy dysk (zwany wraz z napędem optycznym przez fachowców urządzeniem składującym) oraz zasilacz, bez którego nie obejdzie się żaden komputer. I jeszcze tak zwane peryferia, czyli mysz, klawiatura, ekran, głośniki – w zależności od zapotrzebowania użytkownika. To nadal jedynie przybliżenie, ale zwykłemu użytkownikowi taka wiedza wystarczy. Niekiedy zaś może okazać się niezwykle przydatna. Ta właśnie się dzieje, kiedy trzeba kupić nowy komputer. Sprzedawca w sklepie komputerowym z pewnością zapyta o oczekiwania klienta odnośnie tych wszystkich elementów, więc warto się co nieco o nich dowiedzieć.

Kategorie
bud

Wymagania budowlane

Dziś ekipy remontujące mieszkania ludziom mają bardzo ciężkie zadanie. Trendy pojawiające się na rynku zmieniają się co sezon a pisma kreujące modę mieszkaniową, sposób dobierania dodatków, sugerujące najlepsze rozwiązania architektoniczne, są coraz chętniej kupowane i studiowane. Współcześni klienci firm budowlanych doskonale wiedzą, czego chcą po swoim mieszkaniu i absolutnie nie chcą godzić się na żadne zmiany – wszak to oni spędzać będą w tych konkretnych czterech ścianach cały swój pozostały czas.

Wymagania stawiane tym firmom, które przeprowadzają remonty potrafią więc być olbrzymie. Jeszcze gorzej mają te firmy, które podejmują się gruntownych remontów na rynku mieszkań wtórnych. Tutaj bowiem stan mieszkań kupowanych przez klientów bardzo często pozostawia wiele do życzenia i wymaga wielkich zmian, nierzadko wyburzania ścian i całkowitego przeprojektowania instalacji gazowych, elektrycznych czy wodociągowych. Koszty, które pokrywać będzie klient z tego tytuły bywają bowiem astronomiczne. Jeszcze większe wymagania stawiane są z tego względu ekipom remontowym, które muszą potrafić odnaleźć się nawet w najgorszych i najtrudniejszych zleceniach. Aby móc sprostać bardzo wysokim wymaganiom klientów konieczne jest posiadanie w swojej ekipie ludzi o bardzo szerokim wachlarzu umiejętności oraz uprawnień. Niektóre prace, np. elektryczne, wykonywane powinny być tylko przez osoby posiadającego do tego uprawnienia. Inne, np. tworzenie elementów stolarki spokojnie wykonane mogą być bez ludzi bez papierów, ale z odpowiednimi umiejętnościami.

http://roletowo.pl/category/rolety-wewnetrzne

Remonty bowiem prowadzić można z powodzeniem przy pomocy ludzi bez ukończonych wieloletnich kursów, ale z tzw. fachem w ręku. Niemniej aby wykończyć mieszkanie od początku do końca, potrzebni są zarówno elektrycy, stolarze, jak i ludzie od prac ogólnobudowlanych – kładzenia gładzi, płytek glazurowych czy montowania mebli. Jednocześnie firma budowlana, która jest w stanie przeprowadzić remont bez pomocy podwykonawców może liczyć na zdecydowanie większy zysk ostateczny z takiego zlecenia.